ČINNOST JPO II V ÚNORU 2022

 

Jednotka v únoru vyjížděla celkem k 11 událostem. Jako tradičně převládaly zásahy technického typu spojené zejména s větrem, ale zaměstnali nás i 3 požáry a 2 dopravní nehody.

 

Výjezdy:

3.2.2022 v 9:52 hod zasahovala jednotka společně s kolegy z Chotěboře u dopravní nehody osobního vozidla mimo komunikaci mezi obcí Košinov a Vojnův Městec. Nehoda se obešla bez zranění. Na místě zajištění místa nehody, provedení protipožárního opatření a vytažení OA zpět na komunikaci. Spolupráce s HZS, RZP (Žďár n/S), RLP (Havlíčkův Brod), PČR.

12.2.2022 v 7:00 hod jsme společně s kolegy z Chotěboře vyjeli k nahlášené dopravní nehodě dvou osobních automobilů se zraněním do obce Krucemburk. Na místě jsme poskytli předlékařskou první pomoc a následně ZZS transportovala jednu zraněnou osobu k dalšímu ošetření do nemocnice. Jednotkou byla provedena protipožární opatření na vozidlech a odstranění následků po dopravní nehodě. Spolupráce s HZS, ZZS a PČR.

17.2.2022 v 8:18 hod provedla jednotka odstranění stromu z komunikace v obci Příjemky. Týž den v 8:46 hod provedla odstranění stromu z komunikace mezi obcí Bílek a Chotěboř. Dále pak v 16:12 hod odstranila jednotka několik stromů na železniční trati v katastru obce Kohoutov.

18.2.2022 v 6:31 hod provedla jednotka likvidaci požáru elektroinstalace v areálu zinkovny v Chotěboři. Škoda byla odhadnuta na 1,5 mil Kč a zásahem byl uchráněn majetek ve výši 3 mil. Kč. Na místě spolupráce na likvidaci požáru a odvětrání prostoru přetlakovou ventilací. Z důvodu zakouření prostor zásah probíhal v dýchací technice. Spolupráce s HZS Chotěboř, JSDH Libice n/D a Chotěboř.

Týž den v 8:20 hod provedla jednotka odstranění stromu z komunikace mezi obcí Radostín a Vepřová a dále v 8:40 hod provedla zajištění poškozeného lemu střechy na rodinném domě ve Ždírci nad Doubravou.

19.2.2022 v 8:53 hod provedla jednotka ve spolupráci s kolegy z Krucemburku zajištění utržené střechy na rodinném domě v obci Hluboká.

24.2.2022 v 18:50 hod zasahovaly jednotky z druhého stupně požárního poplachového plánu u požáru řeziva v sušárenském bloku místní firmy (pila). Lokalizace a likvidace byla provedena pomocí několika proudů ,,C" a výškové techniky. Jednotky na místě zasahovaly téměř 5 hodin. Při požáru ani samotném zásahu se nikdo nezranil. Majetková škoda byla předběžně vyčíslena na 4 miliony korun. Příčina vzniku požáru se vyšetřuje. Na místě spolupráce s HZS Havlíčkův Brod, Chotěboř, Hlinsko, JSDH podniku Stora Enso Wood Products, JSDH Krucemburk a Sobíňov.

25.2.2022 v 7:54 hod provedla jednotka otevření dveří zabouchnutého bytu, kde hrozilo nebezpečí z prodlení (zapnutý spotřebič) ve Ždírci n/D. Spolupráce s HZS Chotěboř.

26.2.2022 v 18:58 hod provedla jednotka likvidaci požáru sazí v komíně v obci Chotěboř - událost se obešla beze škody. Naše jednotka na místě působila jako záloha.

Kalendář akcí

celý kalendář akcí...