ČINNOST JPO II V DUBNU 2021

 

Výjezdy

 

3.4.2021 v 6:29hod vyjela jednotka s oběma CAS společně HZS Chotěboř a JSDH Krucemburk na ohlášený požár lesa do katastru obce Staré Ransko. Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o zajištěné pálení klestu. Šlo o planý poplach.

8.4.2021 ve 13:39hod byl jednotce vyhlášen poplach na nahlášenou dopravní nehodu. O dvě minuty později byla ale jednotka prostřednictvím KOPIS Kraje Vysočina přeposlána na další událost, a to k osobě v bezvědomí v obci Ždírec n/D. Díky této shodě náhod bylo naše první družstvo na místě události již ve druhé minutě od nahlášení. Okamžitě byla zahájená resuscitace za pomoci přístroje AED. Po příjezdu ZZS byla osoba, již při vědomí, předána do jejich péče k následnému transportu do nemocnice.

K dopravní nehodě mezi obce Vojnův Městec a Košinov vyjelo tedy druhé družstvo s CAS 25 LIAZ. Jednalo se o nehodu nákladního vozidla mimo vozovku, které hrozilo převrácením. Ve spolupráci s HZS Chotěboř zajištění místa nehody a vozidla proti převracení, po příjezdu speciální techniky ze stanice HZS Žďár n/S a jednotky SŽ Havlíčkův Brod (drážní hasiči) vyproštění zpět na komunikaci. Nehoda se obešla bez zranění.

13.4.2021 v 6:38hod zasahovala jednotka společně s kolegy ze stanice Chotěboř u dopravní nehody osobního vozidla mimo komunikaci v katastru obce Slavětín. Událost se obešla bez zranění, na místě provedeno protipožární opatření a zajištění místa události, otočení vozidla zpět na kola.

15.4.2021 v 9:08hod provedla jednotka na žádost MěÚ pročištění několika propustků podél silnice I/34 v obci Kohoutov. Dne 29.4.2021 v 14:27hod provedla pročištění ucpané kanalizace v rodinném domě v obci Ždírec n/D.

30.4.2021 v 7:12hod zasahovala jednotka společně s kolegy ze stanice Chotěboř u dopravní nehody osobního vozidla mimo komunikaci I/37 v katastru obce Horní Studenec. Událost se obešla bez zranění, na místě provedeno protipožární opatření a zajištění místa události.

Kalendář akcí

celý kalendář akcí...