ČINNOST JPO II ZA DUBEN 2020

 

 

Naše jednotka v dubnu fungovala kvůli šíření Covid19 v omezeném režimu. Celkem vyjela k 6 mimořádným událostem. V pěti případech se jednalo o požáry.

6.4.2020 zasáhl Vysočinu silný vítr, který následně rozfoukal nedohašená ohniště. V tento den zasahovaly jednotky hasičů na Vysočině celkem u 120 požárů, jen na Havlíčkobobrodsku se jednalo o 32 požárů lesního porostu. Poprvé vyjela tento den naše jednotka v 11:57hod s CAS 24 MAN na ohlášený požár lesního porostu do katastru obce Horní Studenec. Jednalo se o dvě doutnající ohniště v lese. Na místě jsme provedli prolití ohnišť a spolupracovali s HZS Chotěboř a JSDH Krucemburk.

Znovu se siréna rozezněla ve 14:00hod. S CAS 24 MAN jsme vyjeli na ohlášený požár lesního porostu do katastru obce Peršíkov.

Ve 14:02hod se siréna rozezněla opět a naše druhá cisterna CAS 25 LIAZ byla vyslána k požáru lesního porostu do katastru obce Slavětín. Cisternu doplnil i náš dopravní automobil. Průzkumem místa zásahu bylo zjištěno, že s jedná o ten samý požár, ke kterému byla vyslána naše první cisterna a šlo o rozsáhlý požár lesa a paseky o rozloze cca 300 x 100m. Šíření požáru se podařilo ve spolupráci s JSDH Krucemburk během hodiny zastavit pomocí několika vodních proudů a smáčedla, další 4 hodiny pak trvala jeho úplná likvidace. Voda byla dovážena kyvadlově cisternami z požární nádrže ve Slavětíně. Byl to velice náročný den nejen pro naší jednotku, ale i pro všechny hasiče na Vysočině.

27.4.2020 v 18:29hod vyjela jednotka společně s HZS Chotěboř na silnici II/345 k obci Sobíňov, kde společně provedli vytažení osobního automobilu ze silničního příkopu.

30.4.2020 v 11:44hod vyjela naše jednotka společně s HZS Chotěboř, JSDH Jitkov a JSDH Česká Bělá do obce Jitkov na ohlášené zahoření pilin v odsávání. Téhož dne ve 22:09hod vyjela jednotka společně s kolegy z HZS Chotěboř na ohlášený požár sazí v komíně v obci Ždírec n/D. Požár se obešel bezeškody. Jednotky provedly prohlídku komínového tělesa termokamerou.

Kalendář akcí

červen
22
2024

Den s hasiči

22. červen 2024 od 12h, místo: hasičská zbrojnice Ždírec nad Doubravou více...
celý kalendář akcí...