Výjezdová jednotka má další dva vyškolené zdravotníky

Členové výjezdové jednotky Lukáš Kovačka a Erik Urban se zúčastnili kurzu ,,Zdravotník zotavovacích akcí“, který se konal v Přibyslavi. Pořádalo ho SH
ČMS a školení prováděla odborná firma ProgressRescue. Kurz byl rozdělen do dvou částí - první se konala od pátku 16.3.2018 do neděle 18.3.2018 a byla zaměřena teoreticky - na fyziologii a celkovou anatomii lidského těla dětí i dospělých. Tuto část přednášely lektorky Vysoké školy polytechnické v Jihlavě. Celý víkend byl zakončen závěrečným testem ze získaných znalostí, který musel být napsán nejméně na 75%, aby byl účastník kurzu vpuštěn ke druhé části.
Druhá část kurzu se konala od pátku 13.4.2018 do neděle 15.4.2018. Tato část kurzu byla hlavně praktická, pod vedením zkušených instruktorů a záchranářů, kteří mají dlouholetou praxi u pozemní a letecké záchranné služby v kraji Vysočina. V průběhu kurzu probíhal např. nácvik resuscitace novorozenců i dospělých, proběhlo proškolení k použití AED, nácvik zamezení masivního krvácení za pomoci tlakových bodů, k zamezení krvácení bez potřebného vybavení lékárničky, různé postupy u dopravní nehod - laická pomoc, i v rámci zásahu složek IZS, postup při hromadném neštěstí. Naučili jsme se, jak zajistit tepelný komfort a transport pacienta, ošetření zlomenin (i těch otevřených), první pomoc při amputacích, správné vyšetření celého těla po úrazu a ošetření spousty dalších akutních stavů. Proběhlo také proškolení
záchrany tonoucího - jak na klidné hladině, tak v neklidných vodách a na jezech. Neděle pak byla ve znamení závěrečného přezkoušení, které se skládalo z písemného testu z první pomoci, který musel být opět napsán na 75%, praktické zkoušky, která se skládala z resuscitace dospělé osoby a novorozence a poté následovala ústní zkouška, kde si každý z účastníků vytáhl dvě otázky a musel popsat, jak by v dané situaci postupoval.
Tuto zkoušku složili oba členové našeho SDH úspěšně a obdrželi certifikát o absolvování kurzu a průkaz zdravotníka. Tento průkaz opravňuje k funkci zdravotníka při zásazích u dopravních nehod, ale i při různých společenských akcích např. na hasičských soutěžích, fotbalových zápasech, letních táborech, školních lyžařských kurzech a spoustě dalších společenských akcí, kde je potřebný zdravotnický dohled. Tímto kurzem se počet certifikovaných a vyškolených zdravotníků SDH Ždírec nad Doubravou rozšířil na deset.
Děkujeme Městu Ždírec nad Doubravou, které kurz finančně podpořilo.

Kalendář akcí

červen
1
2024

DISCO PARTY

1. červen 2024 od 20h, DJ Martin Hovorka moderátor radia KISS, Fire aréna u ČOV Ždírec nad Doubravou více...
červen
1
2024

Hudební odpoledne s Rose bandem

Dne 1.6.2024 od 14 do 17h, Firearéna u ČOV více...
červen
9
2024

2. kolo Havlíčkobrodského turné mladých hasičů

9. červen 2024, start závodu 9:45, místo: Fire aréna u ČOV Ždírec nad Doubravou více...
celý kalendář akcí...