Školení nositelů dýchací techniky v Havlíčkově Brodě

Ve dnech 5., 6. a 7. 4. 2016 absolvovali členové výjezdové jednotky, kteří jsou nositeli dýchací techniky, pravidelné roční školení v Havlíčkově Brodě. Školení bylo tentokráte v Havlíčkově Brodě z důvodu výcviku ve speciálním kontejneru. Výcvik byl rozdělen do několika úseků, kde první byla teoretická, kde bylo provedeno opakování v obsluze a pravidlech použití různých druhů dýchací techniky (Saturn, Auer,...). V druhé části byl proveden zátěžový test, kdy "v plné polní" a s dejchákem museli všichni obejít cvičiště (cca 500m) s nosítky, na kterých se střídali jednotliví hasiči. Do třetí části byl zařazen výcvik v kontejneru. Kontejner je zařízení, kde je simulován požár v uzavřených místnostech a budovách. V kontejneru je zapálen oheň, který navozuje uvedenou situaci. Následně proběhlo uvnitř v kontejneru seznámení s pravidly chování se v takto zakouřených a hořících místech. Šlo především o vlastní chování zasahujících, ukázán pohyb kouře v místnostech, nastínění teplot v takto zasažených místnostech a další pravidla a povinnosti.
Školení bylo velmi přínosné a prověřilo nejen fyzickou, ale i psychickou připravenost na zásah v dýchací technice a při požárech v uzavřených místnostech, jako jsou např. bytové domy. Za SDH Źdírec se zúčastnilo celkem 14 členů výjezdové jednotky.

Kalendář akcí

únor
23
2019

HASIČSKÝ PLES 2019

Sokolovna Krucemburk, sobota 23.2.2019, zahraje kapela NAZ5, vlastní vystoupení :-), bohatá a hodnotná hra o ceny více...
celý kalendář akcí...