Zásahová jednotka JPO II

Naše výjezdová jednotka má v současnosti 24 členů. Z těchto 24 členů je 12 zařazených do pravidelných týdenních směn po 4 členech. Každá směna je složena z velitele družstva, strojníka, zdravotníka a hasiče.

K výjezdům nás svolává operační středisko KOPIS v Jihlavě pomocí SMS zprávy a DMS zprávy, v případě požáru či většího zásahu také sirénou. Siréna houká při každém požáru ve dne i v noci. Při dopravní nehodě houká siréna pouze přes den v době od 07:00 do 19:00 hod., v nočních hodinách na dopravní nehodu nehouká. Na technické události siréna nehouká vůbec.

Zásahová jednotka Ždírec nad Doubravou je zařazena do kategorie JPO II. To předurčuje náš čas k výjezdu do 5 minut od vyhlášení poplachu. K výjezdům nám slouží naše první výjezdové vozidlo MAN CAS 24 - S-2-Z, které je vybaveno potřebným materiálem k likvidaci požáru, k jakékoli technické pomoci či dopravní nehodě. Jako druhé výjezdové vozidlo máme k dispozici LIAZ K25, které je určeno především jako záloha pro dopravu vody nebo hašení větších požárů, jako jsou travní a lesní porosty. Naše jednotka disponuje také dopravním automobilem Volkswagen Transporter, který je určený především k dopravě osob a požárního družstva.

Od 1.1.2014 je naše jednotka zařazena i do výjezdového plánu k dopravním nehodám. Dle nového poplachového plánu platného od 1.3.2017 vyjíždíme i k událostem typu kalamitní situace při větrných bouřích, spadlé stromy apod., likvidace nebezpečného hmyzu, vnikání do uzamčených prostor - otevírání zabouchnutých dveří.

Kalendář akcí

červenec
1
2023

Taneční hasičská zábava

Hasičské cvičiště - FIREARÉNA, sobota 1. 7. 2023 od 20h, hraje kapela NAZ5 více...
celý kalendář akcí...