Sezóna 2013 družstva žen

Jako sportovní družstvo fungujeme pod záštitou našeho mateřského sboru od roku 2010. Za velké podpory a pomoci členů se prioritně účastníme závodů zařazených do seriálu soutěží v rámci Havlíčkobrodské ligy. Když se nám jednotlivé termíny klání nekryjí, nebojíme se poměřit své síly s republikovou hasičskou špičkou na Extralize ČR v požárním útoku nebo na prestižních závodech v srdci historického města Telč. Protože nechceme vypadnout z formy, kterou každoročně získáváme poctivou zimní přípravou, vyrážíme, v případě velkého časového rozestupu jednotlivých soutěží v rámci výše uvedených lig, na jednotlivá kola různých oblastních lig, postupové soutěže či na jednokolové „pohárovky“. Prostě v zimě trénujeme, abychom mohly od května do září jen závodit a trénovat a reprezentovat sbor i město prakticky po celé republice. Tento každoroční, dvanáctiměsíční kolotoč s námi již tři roky absolvuje i náš milovaný trenér z SDH Kámen Michal Koubek, který je nepostradatelný osmý člen našeho družstva.

A jak nám to vlastně běhá? No, my osobně si myslíme, že docela slušně =oD Na svém kontě máme zlatý hattrick za vítězství Havlíčkobrodské ligy v letech 2010, 2011 a 2012, stále držíme rekord Havlíčkobrodské ligy, který jsme zlomily loňský rok a má hodnotu 16,79!!!

A jak dopadla sezóna 2013? Tak tenhle rok byl plný zvratů, změn, novinek … no byla to pěkná divočina. Ovšem, jak už je o nás známo, my jsme se s tím popraly a ve finále to dopadlo lépe, než jsme očekávaly. Sice jsme letos nerozšířily sbírku titulů „mistriň“ Havlíčkobrodské ligy, ale i přesto jsme s druhým místem, o které jsme se rvali do kapky krve, do poslední setiny sekundy, více než spokojené!

Neodpustila bych si, kdybych tu nezmínila zajímavý fakt. Letošní vítězky HB ligy se zúčastnily všech 14 kol a zvítězily na 5 závodech, my jsme se, z důvodu personálních změn v týmu během sezóny, zúčastnili 10 kol a zvítězili jsme přesně 8 krát!! A možná i právě proto nezaujatí příznivci požárního sportu tvrdí, že jsme pořád královny havlíčkobrodského okresu.

Nástin cesty za letošním titulem je ve zde vyvěšených fotografiích ze závodů…

1.kolo Havlíčkobrodské ligy v Květinově 31.května (netradičně noční závody) – 1.místo s časem 20,12 (rychlejší proud 19,49)

8. 6. jsme upřednostnily před 2. kolem HB ligy v Podmoklanech 1. kolo Extraligy ČR v Seči (okres Plzeň) – 5. místo

3.kolo Havlíčkobrodské ligy v Žižkově Poli 22. června – 1. Místo s časem 17,54 (rychlejší terč 17, 15) s výpomocí na béčkách od Michaeli Bradáčové (autorkou snímků) z domácího družstva

4.kolo Havlíčkobrodské ligy konané 23. června u nás doma, ve Ždírci nad Doubravou – opět 1. místo s časem 18,04 (rychlejší sestřik měl hodnotu 17,51) a opět s výpomocí na béčkách

5. kola v Kejžlici 29. června, 6. kola v Kameni 5. července a 7. kola v Kynicích 6. července jsme se z důvodu probíhajících změn v týmu nezúčastnily

Na 8.kolo Havlíčkobrodské ligy do Věže 27.července jsme přijely, po menších úpravách v našich řadách a rychlém zaučení nováčků, s plánem ukázat, že jsme zpátky. To se nám také povedlo, se záskokem Janči za naší stálou rozdělovačku Lucii, kterou jsme na ten den půjčily do Radíkova, a s velmi uspokojujícím časem 17.46 jsme vyhrály toto kolo. Podařilo se nám i posunout hranici nejrychlejšího sestřiku na 16,32 o který se postarala naše stálice Markéta Holasová toho času ze Žižkova Pole =oD!

9.kolo Havlíčkobrodské ligy se dne 3. srpna konalo, stejně jako kolo 1., v obci Květinov. Za krásného počasí letního dne jsme se tam vydaly s jasným úkolem urvat potřebné body. Náš úkol byl jasný, a proto jsme i bez naší stálé košařky vyrazily do boje. Ve velké konkurenci ze strany ostatních týmů žen jsme s klidem nastoupily na startovní čáru a předvedly nádherný útok, který nám přinesl deset cenných bodů a pohár za 1. místo a praktický shodné sestřiky – 18,08 a 18,06.

10.kolo Havlíčkobrodské ligy proběhlo dne 4.srpna v Olešné. V konkurenci dalších osmy týmů žen se bohužel tento útok po chybě ze strany strojnice nepovedl, tak jak by měl a i když se nakonec podařilo útok zdárně dokončit, tak celkový čas už stačil pouze na poslední nebodované místo – chybovat je přeci lidské

11.kolo Havlíčkobrodské ligy 17. srpna ve Vepříkově – aneb, smůla se nás drží dál! Soutěž probíhala za krásného počasí na louce na konci vsi. Po delších zdržovačkách ze strany pořadatelů se i my postavily na startovní čáru. Po ukázkovém startu a základně „na pohodu“ se stala menší chybička v zapojení hadic B a útok nemohl být platně dokončen a tedy naše družstvo si z Vepříkova nemohlo odvést žádné body do tabulky. Nevadí, nejsme kapela, abychom pořád vyhrávaly!

12.kolo Havlíčkobrodské ligy ve Smilově 24. srpna a smůla nás už opustila! Zúčastnilo se 10 družstev žen, z nichž jsme se na nejvyšší příčce umístily my s časem 17,36 (pravý proud 17,07)

13.kolo Havlíčkobrodské ligy probíhalo 7. září v Nové Vsi u Světlé. I přesto, že nám konkurovalo dalších sedm družstev, jsme si odběhly svojí „standartku“ a závod vyhrály, díky času v hodnotě 17,76 (pravý proud 16,98). Zde stojí za povšimnutí pán v obleku se zdviženou pravicí =oD. To je náš trenér, který kvůli své funkci u nás utekl ze svatby. Sice ne z vlastní svatby, ale i přesto si toho ceníme!

14. a tudíž poslední kolo v seriálu soutěží Havlíčkobrodské ligy se již tradičně konalo v České Bělé na svátek Svatého Václava. Toto kolo pro nás bylo rozhodující. Avšak 1. místo, za čas 17,67 (rychlejší sestřik nalevo v hodnotě 17,53), z 11 družstev nám zajistilo 2. místo v celkové tabulce.

No a poslední tečkou bylo slavnostní vyhlášení výsledků konané 2. listopadu v kulturním domě v Nové Vsi u Světlé.

Kalendář akcí

celý kalendář akcí...