Vítej druhý zlatý hattricku!!! Aneb šesté zlato pro ždírecké družstvo žen!

Je rozhodnuto. Mistryněmi Rebel Havlíčkobrodské ligy v požárním útoku pro rok 2016 v kategorii žen se opět stává družstvo ze Ždírce nad Doubravou. Letošní vítězství bylo ale to nejtěžší …
V polovině seriálu RHBL se žlutozelené družstvo pohybovalo na 1. příčce s několikabodovým náskokem před ženami z Kejžlice a Herálce. Jenže závody v Kameni přinesly do tabulky nulu za neplatný pokus a náskok se tak v mžiku ztenčil na rozdíl jednoho bodu. Následovalo závodění na domácí půdě. Zlato si z Fire arény odvezla děvčata z České Bělé, stříbro bylo naše. Největším konkurentkám jsme opět v tabulce odskočily, ale ne nadlouho. O týden později se nám vůbec nepovedl útok ve Věži a vedení se ujala Kejžlice. Následovala 4 týdenní pauza, během které jsme nezahálely a poctivě trénovaly. Brodský kolotoč hasičských závodů se opět roztočil poslední víkend v srpnu ve Smilově. A tamní dráha nám opravdu sedí! I letos jsme zde dosáhly na nejvyšší stupínek. Ždírec tedy střídá Kejžlici ve vedení, a tak to zůstalo i po předposledním kole v Květinově.
Ročník 2016 Rebel Havlíčkobrodské ligy již tradičně zakončily 17. 9. závody v České Bělé. Jelikož naše vedení bylo velmi velmi tenké, věděly jsme, že pokud chceme celkové prvenství uhájit, nemůžeme si dovolit žádné klopýtnutí. Od rána se nad českobělskou dráhou proháněla tmavá mračna, z kterých přesně na začátku ženské kategorie začalo vydatně kapat. Do svého pokusu jsme šly s rozumem a na obtížné podmínky zaběhly slušný požární útok – 19:33 (PP 18:36). Kejžlice startující dvě družstva po nás však odpověděla časem 19:14 a bodově bylo srovnáno. I přesto ale titul putuje do Ždírce - při shodném počtu bodů rozhoduje o vítězi celého ročníku počet prvních míst během sezóny a těch bylo více na našem kontě.
Sezóna 2016 je už minulostí. Letošní prvenství je od roku 2010, kdy se naše družstvo dalo dokupy, již šesté! Pouze rok 2013 byl stříbrný, jinak 2010, 2011, 2012, 2014, 2015 a 2016 se blýská zlatem. Dovolte proto, abychom na závěr vyjádřily velké díky našemu městu i sboru za ustavičnou podporu a pomoc – bez vás bychom takové úspěchy neslavily – DĚKUJEME.

Kalendář akcí

červen
9
2024

2. kolo Havlíčkobrodského turné mladých hasičů

9. červen 2024, start závodu 9:45, místo: Fire aréna u ČOV Ždírec nad Doubravou více...
červen
22
2024

Den otevřených dveří

22. červen 2024 od 12h, místo: hasičská zbrojnice Ždírec nad Doubravou více...
celý kalendář akcí...