Hasičky ze Ždírce už zase kralují Rebel Havlíčkobrodské lize!

Letošní jaro na sebe nechávalo dlouho čekat, a tak se po ždíreckém hasičském cvičišti poprvé rozezněl zvuk mašiny o měsíc déle než vloni. Hned po prvním odběhnutém útoku jsme ale věděly, že nic není zmeškáno. Zimní pauza se na našich výkonech nikterak nepodepsala. V sestavě však nastala jedna personální změna, tudíž bylo třeba nováčka zaučit a celý tým ucelit.
Každý dubnový pátek jsme tedy poctivě trénovaly a 10. května jsme se vydaly na první letošní závody. A jelikož tou dobou hasičské soutěžení na brodském okrese ještě spalo, rozjely jsme se do Litavy na Žďárskou ligu. Opatrný útok se spoustou maličkých chyb znamenal čas 18:46 a 4. místo. Ne že by nás bramborové umístění zklamalo, ale věděly jsme, že je třeba více trénovat a více se sehrát.
Na trénincích jsme přidaly a zanedlouho nás čekalo druhé závodění, tentokrát okrskové kolo v Rovném, které se konalo 16. května. Zde jsme bojovaly nejen se soupeřkami, ale také s obtížným terénem. Podařilo se nám však zaběhnout požární útok v čase 19:51 a zvítězit. Před námi týden volna a začátek RHBL je tu!
V pátek 29. května jsme se ve večerních hodinách rozjely směr Květinov, kde již tradičně nočním závoděním startuje nový ročník Rebel Havlíčkobrodské ligy v požárním útoku. Okolo druhé ranní jsme se postavily na startovní čáru. Strategie byla: zima + tma = běžet v klidu a nezranit se. Oboje se nám povedlo a čas 18:71 se dlouho jevil jako vítězný. Až poslední družstvo zariskovalo více než my a odsunulo nás na druhou příčku.
Týden na to liga pokračovala v sousedních Podmoklanech. I zde nám zlato uteklo jen o vlásek. Ždírecký útok byl však suverénně nejrychlejší. Pravý terč se rozsvítil v čase 16:26!, prostřik levého terče byl ale více než sekundový, a proto čas, který se nám započítával, byl až 17:90. Naše bilance v RHBL tedy byla: po dvou kolech dvakrát druhé.
Následoval týden bez závodění, týden poctivého trénování a 20. června 3. kolo v Žižkově Poli. Tamní hřiště máme moc rády. V roce 2012 tu padl v našem podání rekord RHBL v ženské kategorii. A jak dopadl rok 2015? Žlutozelené družstvo ze Ždírce nad Doubravou bezkonkurenčně ovládlo obě kola! V prvním ligovém jsme s fantastickým časem 16:74 rekord opět snížily a zároveň si do tabulky připsaly plný počet bodů. V druhém pohárovém kole jsme též nedaly soupeřkám šanci a už po čtvrté v řadě si do Ždírce odvezly žižkovopolský putovní pohár.
Po třech kolech tedy kralujeme ženské kategorii se ziskem 26 bodů. Držte palce, ať se daří ždíreckému sedmeru i nadále. A na závěr bychom vás všechny rády pozvaly 8. srpna od 11 hodin na hasičské cvičiště, kde se uskuteční 7. kolo RHBL. Přijďte fandit a bavit se!

Pozn.: popisek k fotografii - horní řada zleva: Eliška Burešová, Klára Holasová, Veronika Trávníčková, Nikola Loskotová; dolní řada zleva: Anna Adámková, Markéta Holasová, Klára Andrýsková

 

 

Kalendář akcí

červen
9
2024

2. kolo Havlíčkobrodského turné mladých hasičů

9. červen 2024, start závodu 9:45, místo: Fire aréna u ČOV Ždírec nad Doubravou více...
červen
22
2024

Den otevřených dveří

22. červen 2024 od 12h, místo: hasičská zbrojnice Ždírec nad Doubravou více...
celý kalendář akcí...