Ohlédnutí za rokem 2022

Rok 2022 byl pro mladé hasiče už zase rokem aktivním. Scházet jsme se začali hned na konci ledna a začátkem února vyrazili na Memoriál L. Dymáčka zimním Podoubravím. Pravidelné tréninky jsme pak trávili v tělocvičně, kde jsme se intenzivně připravovali na Hasičské domino a Hlinecké piškvorky – soutěže v tradičních hasičských disciplínách.

Jakmile bylo možné vyrazit ven, začali jsme se scházet na cvičišti a trénovat na jarní kolo hry Plamen, které se konalo v Dlouhé Vsi. Družstvo starších si zajistilo postup na okresní kolo do Havlíčkova Brodu. Tam v celkovém hodnocení sice obsadili až 5. místo, ale vyzdvihnout musíme požární útok CTIF, kde naše družstvo skončilo na 1. místě, bez trestných bodů, a dokonce s pochvalou od rozhodčích. Na okresním kole hry Plamen dorostu pak nastoupila jedna dorostenka a poprvé i smíšené dorostenecké družstvo.

Družstvo mladších i starších mladých hasičů se zúčastnilo všech kol Havlíčkobrodského turné a v celkovém hodnocení se starší umístili na 4. místě a mladší na 6. místě z celkového počtu více než 30 družstev v každé kategorii.

V září se dorostenci vydali do Volče, kde se zúčastnili netradiční soutěže v požárním útoku se stroji PS8 a PS12. Soutěžící běželi místo se 2 savicemi rovnou se 4. O týden později se družstvo starších zúčastnilo soutěže O Pohár starosty města Heřmanův Městec, kde s poměrně velkým náskokem zvítězili. Bohužel se již jednalo o jejich zcela poslední soutěž v kategorii starších. Začátkem prosince jsme se poprvé zúčastnili také Zimního halového kvarteta v Golčově Jeníkově.

V Hrotovicích u Třebíče jsme absolvovali čtyřdenní sportovní soustředění, kde jsme si pro účastníky připravili opravdu nabitý program – lezecká stěna, lanové centrum, fitko, míčové hry, bowling, kulečník, opakování hasičských dovedností, návštěva zámku, bazén, vířivky, strašidelná stezka v Jaroměřicích, ukázka nového ždíreckého hasičského auta Scania nebo návštěva interaktivního domu Alternátor. 

Kromě soutěží si mladí hasiči užili také spoustu dalších akcí – Vítání prázdnin, Hasičský fotbal ve Svratce, schůzku s kynologem HZS kraje Vysočina, někteří pomáhali na oslavách 120 let založení SDH Údavy, na konci prázdnin zajišťovali Pohádkový les pro malé děti, vybraní se zúčastnili kurzu „Člen humanitárních jednotek“ pod patronací ČČK Havlíčkův Brod.

Shrnutí naší činnosti za rok 2022 můžete shlédnout také v následujícím videu: 

Kalendář akcí

celý kalendář akcí...