MEMORIÁL LADISLAVA DRÁPALÍKA

Dne 7.9.2019 vyrazilo smíšené družstvo dorostu na Memoriál Ladislava Drápalíka do Dřevíkova. Družstvo složené z 5 děvčat a 2 kluků bylo zařazeno do kategorie žen. Počasí bylo pošmourné, mlha, zima a do toho jemný déšť, který v průběhu dne naštěstí ustal. Naši dorostenci však byli odhodlaní dát do toho všechno a také se tak k jednotlivým disciplínám postavili.

V prvním kole se běžel klasický útok s podmínkou sání, což nebylo nic jednoduchého a zpočátku se nám vůbec nedařilo, vodu ne a ne nasát. Nakonec se to povedlo a pokus byl pro nás platný. V druhém kole následovala netradiční kýblová štafeta – první nabral vodu z kádě do kýble, po 10m předal dalšímu, ten dalšímu a takhle pořád dál až k tomu poslednímu, který musel zbylou vodou v kýbly srazit plnou pet láhev. Pokud se mu to nepovedlo, musel běžet zpět ke kádi a vše se opakovalo. Nám se podařilo srazit hned napoprvé. To bylo radosti. Časy obou kol se sčítaly, výsledný čas byl časem konečným a pro naše družstvo pouze o pouhých pár vteřin lepší než soupeřek z Možděnic. Díky tomu jsme si odváželi 1. místo a radost a spokojenost byla obrovská. Ještě před vyhlášením výsledků si někteří také vyzkoušeli rozkulování hadice na cíl. No není to nic jednoduchého. Tak třeba zase za rok.