HLINECKÉ PIŠKVORKY

 

V sobotu 30.3.2019 vyrazili mladí hasiči na první soutěž letošního roku – do Hlinska, do ZŠ Ležáků, na Hlinecké piškvorky - netradiční hasičské disciplíny. Celkem jelo 22 dětí, které utvořily tři družstva – jedno mladší a dvě starší ve složení:

mladší - Kuba, Máťa, Rosťa, Nina, Vítek, Roman

starší A -  Domča, Pája H., Eliška S., Tom, Honza, Bára, Marek, Nikča

starší B - Nela, Kristýnka, Káťa, Pája S., Filip P., Indira, Pavla M., Filip M.

Celkem se do soutěžního klání zapojilo 9 družstev mladších, 8 družstev starších a také 6 družstev přípravky.

Letos jsme začínali novou disciplínou – soptíkovou štafetou. První závodník vyběhl, oběhl kužel a na zpáteční cestě přeběhl lavičku. Druhý přenesl hasičák na určené místo a třetí musel napojit hadičky na rozdělovač, připojit proudničku a proběhnout cílem (úsek stejný jako při štafetě CTIF).

Pokračovalo se uzlovou štafetou, kde si děti vylosovali jeden uzel a ten museli uvázat - osmičkový uzel, plochou spojku a úvaz na proudnici. Všechna naše družstva byla bez trestných bodů.

Třetí disciplínou byla známá štafeta 3x15m. První závodník musel napojit ventilové lanko na sací koš, druhý spojit spoj na hadici „B“ a třetí na třech „C“ hadicích.

Další byla céčkospojka, kde tři soutěžící nasazovali na kolík půlspojky hadice "C". První člen nasadil půlspojku zuby nahoru, druhou zuby dolů a spojil. Takto se vystřídali všichni tři a poté je zase museli rozpojit a sundat z kolíku.

Následovala všem známá štafeta dvojic, letos bez vázání uzlů. Jako první vybíhal kapitán a proběhl celou dráhu. Po doběhnutí zpět na startovní čáru vyběhli další dva závodníci, jeden z nich napojil půlspojku na hydrant, druhou podal druhému závodníkovi, který napojil proudnici a natáhl hadici na určenou čáru. Oba oběhli metu, na zpáteční cestě jeden z nich sebral proudnici, doběhl k hydrantu, kde odpojil jak hadici, tak proudnici. Druhý hadici motal. Disciplína končila doběhnutím závodníka se smotanou hadicí do cíle.

Pokračovalo se šroubováním matic na čas. Jde o štafetu, kdy první soutěžící musí postupně našroubovat tři matky na šroub, předá štafetu dalšímu a soutěž končí doběhnutím posledního závodníka do cíle.

Naši soptíci si vedli velmi dobře. V celkovém hodnocení všech disciplín si družstvo mladší přivezlo krásné 2. místo, starší A – 1. místo a starší B se dělilo s SDH Kohoutov o 6. místo.

 

 

Kalendář akcí

celý kalendář akcí...