OKRESNÍ KOLO HRY PLAMEN

 

V letošním roce se mladí hasiči dostali až do okresního kola hry Plamen, které se konalo v sobotu 19.5.2018 v Chotěboři. Za SDH Ždírec nad Doubravou hájilo barvy jak družstvo mladších, tak družstvo starších, vždy po deseti členech.

V hasičárně jsme se sešli poměrně brzy, již v 7:15hod. Bylo mlhavo, pošmourno, ale teplotně tak akorát a nálada byla úžasná. Takže sbalit vše potřebné, vzít slonici a hurá na to. Po příjezdu na místo jsme postavili naše „ležení“, došli se zaregistrovat, děti dostali také na ruku razítko, aby nedocházelo k neférovým výměnám, a společně jsme si prošli připravenou trať na štafetu 4*60m. Celá trať byla postavena na oválu, takže zcela jiné předávání štafety než u člunku. Dětem jsme se snažili celou problematiku předávání ukázat, každý z nich si to také vyzkoušel. A pak už nástup (celkem 12 družstev mladších a 12 starších), přivítání a jdeme na to.

Začínalo se štafetou 4*60m – nejdříve starší, oba pokusy a po nich hned mladší. Družstvo starších - 3. místo a mladší 6. místo. Souběžně s mladšími na výše uvedené štafetě, se začala připravovat dráha pro požární útoky CTIF starších družstev – pro nás zcela nová disciplína, kterou jsme ale pilně trénovali (i když v provizorních podmínkách). Zde se přesně potvrdilo pořekadlo – těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Naši mladí hasiči zvládli svůj první pokus na jedničku s hvězdičkou, bez jediného trestného bodu a bylo z toho 3. místo. Šikulové. Pak následovala štafeta dvojic pro mladší – za nás 4. místo a hned za nimi starší – také 4. místo. Souběžně se staršími na štafetě dvojic se už běžely požární útoky mladších, na nástřikové terče. U mladších byly všechny pokusy platné a naše družstvo se s časem 38,08s umístilo na 8. místě. Horší to pak bylo u starších, kde padal jeden neplatný pokus za druhým. A bohužel, i u našeho staršího družstva. Čas nástřiku krásný – 28,58s, pokus dokončený, ale bohužel jeden člen družstva sáhl na savice, na půlspojky, ještě před tím, než dal rozhodčí pokyn a hned z toho byl neplatný pokus. Zklamání obrovské, poučení pro příště a 8. místo. Jedna z vedoucích to i obrečela. Jako poslední se běžela 400m štafeta CTIF – devět různých úseků, např. přelezení žebříkové stěny, přenos hadice, spojení hadic, přeskok přes překážku..., a zde 10. místo. S průběhem celé soutěže i s celkovými výsledky jsme byli velmi spokojení.

V celkovém hodnocení skončili mladší na super 7. místě a starší bohužel na místě bramborovém, tedy 4. Gratulace veliká.

Kalendář akcí

celý kalendář akcí...