Jarní kolo Plamen MH

V neděli 8.5.2016 se konalo jarní kolo hry Plamen, tentokráte na domácí půdě, u nás ve Ždírci. Na trénování jsme tentokráte využili již připravenou dráhu a mohlo by se zdát, že i výhodnější podmínky. Na start se letos postavila tři družstva – jedno starší a dvě mladší, z toho jedno úplných nováčků.
Družstvo starších bylo složeno z celého družstva straších B (Marek, Eliška P., Eliška S., Bára, Jirka, Domča, Pája) a k nim ještě Martin, Adam a Matěj z družstva starších A.
Družstvo mladších A bylo ve složení: Káťa, Filip, Michal, Tomáš, Matyáš, Honza a Roman.
No a naši nováčci, mladší B – Kristýnka, Pája S., Kuba, Tomáš T., Jirka T., Filip M., Rosťa a Dominik.
Celkem nastoupilo 8 družstev mladších a 8 družstev starších.
Jarní část se skládá z těchto disciplín:
1/ štafeta dvojic
2/ štafeta 4x 60m (překonání kladiny, překonání bariéry, přenos minimaxu, spojování hadiček)
3/ a všemi oblíbený požární útok
Všechny disciplíny se běží na dva pokusy za předpokladu, že je v družstvu dostatečný počet děti – žádné z dětí nesmí běžet v jedné disciplíně dvakrát. Družstvo starších běželo všechny disciplíny dvakrát, mladší A běželo pouze jeden pokus a mladší B si dalo dvakrát pouze štafetu 4x60. Všichni ale běželi dva pokusy u útoků.
Začalo se štafetou 4x60m, kde starší skončili na 4.místě, mladší A na 8. místě s neplatným pokusem (špatné držení proudnice) a mladší B na 6. místě.
Po doběhnutí všech družstev byla na řadě štafeta dvojic, i když vlastně soutěží 5 členů. Kapitán rozbíhá, proběhne celou trasu a běží zpět do cíle. Po doběhnutí vybíhají další dva závodníci, jeden s hadicí a druhý s proudnicí. Jednu půlspojku napojí na hydrant, druhou podá druhému závodníkovi, který napojí proudnici a natáhne hadici na určenou čáru. Oba oběhnou určenou metu a vracejí se zpět. Poté vybíhá druhá dvojice, po oběhnutí mety jeden sebere proudnici, doběhne k hydrantu, odpojí hadici a proudnici. Druhý hadici následně smotává. Po doběhnutí obou za cílovou čáru, disciplína končí. V této disciplíně skončilo družstvo starších na 7.místě, mladší A na 5.místě a B na 6.místě.
A konečně tu byl požární útok, na který se všichni těšili nejvíce. A naši mladí hasiči si ho opravdu dokonale užili. Starší vybojovali úžasné 1. místo s časem 17.20s a byli na to náležitě hrdí. Mladší A byli také na prvním místě a radost dávali hodně najevo. A neztratili se ani naši nováčci, kteří ještě nejsou s hadicemi a proudnicemi tak velcí kamarádi – tréninků s vodou moc nebylo. Z osmi družstev byli šestí a gratulace, zasloužená, patří i jim.
Jarní kolo Plamene navazuje na podzimní kolo. Po sečtení všech bodů z obou kol nám utekla účast na okresním kole, pouze o pár bodů. Starší skončili na 4. místě, mladší A také na 4. místě a nováčci na 7.místě (neměli žádné body z podzimního kola, nesoutěžili tam). Nyní se již soustavně připravujeme na požární útoky na Havlíčkobrodskou ligu,.

Kalendář akcí

únor
24
2024

HASIČSKÝ PLES 2024

sokolovna Krucemburk, sobota 24.2.2024, zahraje kapela NAZ5, vlastní taneční vystoupení :-), bohatá a hodnotná hra o ceny více...
celý kalendář akcí...