I.kolo Havlíčkobrodského turné mladých hasičů v Libici n.D.

Letošní první kolo HBT se konalo, jako minulý rok, v Libici nad Doubravou. Odjezd v 8:45hod od hasičárny, počasí krásné, nálada super. Děti natěšené na první soutěž, ti noví plni očekávání. Dle nových pravidel – nástup družstev v 9:45, první soutěžící na startu v 10:00hod. Družstev se sešlo opravdu hodně, celkem 70 (37 mladších, 33 starších). Za naše SDH vyrazila tento rok již 4 družstva. Aby se podpořila bojovnost družstva, prohlásila Lucka hned po příjezdu na místo: „Pokud bude někdo z vás na bedně, vykoupu se tady v tom rybníku.“
Družstvo starších A ve složení Marek – strojník, Eliška P. s Ájou Č. – koš, na béčkách Martin, rozdělovač Pipin, pravý proud Matěj a levý Ája M. Panovalo zde velké napětí, tréninky byly velmi sporadické a ještě zaskakoval Marek a Eliška z družstva B. Útok se jim však vydařil, čas 17,64s a krásné 6. místo.
Družstvo starších B ve složení Marek – strojník, Eliška P. s Bárou – koš, béčka Eliška S., rozdělovač Jirka, pravý proud Domča a levý proud Pája. Bohužel se jim nezadařilo, chybička u rozdělovače. S časem 30,60s skončili až na 28.místě.
Družstvo mladších A si vedlo úžasně, jen ten strojník mohl pustit vodu o něco dříve J. Filip P. s Káťou na koši, Míša na béčkách, Tomáš A. s Matyášem na rozdělovači a Roman s Honzou na proudech si vzali výzvu Lucky k srdci a s časem 17,71s skončili na 2. místě. To bylo radosti!
Na svoji první soutěž vyrazilo i družstvo mladších B – naši nováčci. Kristýnka s Rosťou na koši, Tomáš T. na béčkách, na rozdělovači Jirka T. s Filipem M. a proudy Pavlínka S. s Dominikem. Bohužel se jim nedařilo našroubovat béčka na mašinu a s výsledným časem 1.06.41s skončili na předposledním místě. I tak to byl pro všechny výborný výkon, útok dokončili za mohutného povzbuzování ostatních. Byla to jejich první soutěž, první zážitky, zkušenosti a doufáme, že se jim líbila a budou na sobě dále pracovat a tvrdě trénovat, aby se jejich výsledný čas posouval k horním příčkám.
A po závěrečném nástupu? Děti nezapomněli a za hlasitého povzbuzování musela Lucka do rybníka. Ne se jenom smočit, ale pěkně plavat. No co bychom pro ty mrňouse neudělali, že?

Kalendář akcí

celý kalendář akcí...