V.kolo Havlíčkobrodského turné u nás ve Ždírci n.D.

V neděli 13.9.2015 se konalo poslední kolo Havlíčkobodského turné v požárním útoku mladých hasičů. Závěrečné kolo celé ligy se odehrávalo zcela v naší režii a pod taktovkou dobrovolných hasičů SDH Ždírec nad Doubravou. Dospělí se sešli brzo ráno a začala dodělávka toho, co se v sobotu odpoledne nestihlo připravit. Vše klapalo podle plánu a v 9:00hod se začali sjíždět první družstva soutěžících. Postupně se zaplnilo celé parkoviště a auta s mašinami stála podél celé cesty od čističky až k mostku. Při prezentaci se zapsalo 33 družstev mladších a 31 družstev starších. V 10:00hod byl nástup všech družstev a pak už se rozjela celá soutěž. Na základně 1 soutěžili mladší, základna 2 byla pro starší. Základy byly nové, zažívaly tak svoji premiéru. Základny byly vyhotoveny v letošním roce nové. Za jejich zhotovení je třeba poděkovat truhlářství Pavla Sotony a za dodání dřevěného materiálu firmě StoraEnso.
Za nás nasoupilo jako první družstvo starší A ve složení – Jáchym jako strojník, na koši Klára s Ájou Č., béčka obstaral Martin, na rozdělovači tradičně Pipin a na proudu Matěj s Ájou M. Nervozita byla veliká, ale útok se vydařil na jedničku a s výsledným časem 16.65s skončili na 6. místě. Jako druzí běželi mladší – na koši Filip s Káťou, na béčkách Kuba, rozdělovač Tom s Matyášem a na proudech Honza a Pavlínka, která zaskočila za nemocného Romana. Bohužel se mladším moc nevedlo – pozdě spojená béčka a prostřik na jednom z proudů ukázal výsledný čas 23.90s a 18. místo. Nevedlo se ani družstvu starších B ve složení – Marek jako strojník, Eliška P. A Bára na koši, na béčkách oslavenec Eliška S., rozdělovač jako obvykle Jirka a na proudech Domča s Pájou. Levý proud měl problém s udržením hadice a s časem 32.39s skončili bohužel až na 28. místě. I tak patří všem velká gratulace za obrovskou snahu. Po doběhnutí posledního družstva začalo sčítání bodů ze všech pěti kol ligy. I body získané zde u nás, mohly s celkovým pořadím pěkně zamýchat. A také se tak stalo. V celkovém hodnocení Havlíčkobrodského turné skončilo družstvo starších A na úžasném 6. místě, družstvo starších B na 8.místě a mladší na 12. místě. Všem moc a moc gratulujeme.
Výbornou atmosféru celé soutěže ještě umocňovalo dobré jídlo z rukou Mistra kuchaře Ovoucha a výborné langoše z týmu Martiny. Děti si také mohly vyzkoušet připravenou opičí dráhu přes místní potok, vše pod vedením Kuby a opravdu hojně této možnosti využívaly (a nejen ony).
Zvláštní ocenění od vedoucích mladých hasičů dostal Jáchym, který s námi již v příští sezóně nenastoupí, jelikož mu to nedovolí věková hranice. Tím jeho činnost u "nás" ale nekončí. Určitě ho rádi uvidíme jak při trénincích a soutěžích jako velkou pomoc, tak i jako právoplatného člena na výletech a při různých akcích.
Poděkování patří všem, kteří se nějakým způsobem podíleli na přípravě a průběhu celé soutěže a také sponzorům, bez kterých by to nešlo – Mlékárna Tatra Hlinsko v Čechách, Moravia Lacto a.s. Mlékárna Jihlava, Tiskárna Studas Ždírec nad Doubravou, Coop Jednota Ždírec nad Doubravou, Město Ždírec nad Doubravou, Hasiči Ždírec nad Doubravou, Dipp Pavel Mühlfait Ždírec nad Doubravou, Pribina TKP a.s. Přibyslav.
Sezóna je za námi a myslíme, že velmi úspěšná. Ani teď ale nebudeme zahálet, v sobotu 3.10.2015 se otevřou dveře do dalšího hasičského roku hrou Plamen, jejím podzimním kolem. To se bude letos konat ve Veselém Žďáře.
Výsledky:
kategorie mladší - zde
kategorie starší - zde

celkové výsledky HB turné:

kategorie mladší - zde
kategorie starší - zde

Kalendář akcí

celý kalendář akcí...