Pohárová soutěž v Herálci

I v době prázdnin vyrazili MH na soutěž, a to dokonce se dvěma družstvy – mladší a starší. Starší byli víceméně ve stejném složení jako na lize, mladší byli poskládaní různě, pozice obsadili dle možností. Děti se sešly v pátek před soutěží, aby si vyzkoušely po delší odmlce opět požární útok a mladší, aby se alespoň trochu sehráli. V neděli 20.8.2017 jsme měli sraz v 8hod před hasičárnou a hurá na Herálec. Počasí bylo tak akorát (i když předpověď byla opravdu šílená – zima a déšť), a před polednem již sluníčko pálilo ze všech sil. Na startu se sešlo 9 družstev v kategorii starších a 10 v kategorii mladších + jedna přípravka. Vše šlo jako „po másle", a tak se pořadatelé rozhodli ještě pro druhé kolo. Po prvním kole se naše družstva držela v první polovině výsledkové listiny. V druhém kole mladí hasiči zabrali a úspěch byl na světě – mladší skončili s časem 16.48s na prvním místě s poměrně velkým náskokem na místo druhé. Byl to krásný pocit, když absolutně nesehrané družstvo stojí na prvním místě a v ruce drží zlatou medaili a pohár. Družstvo starších startovalo jako čtvrté v pořadí a po celou dobu se drželo také na prvním místě s časem 16.90s. Až poslední startující Malčín je s časem 16.54s poslal na místo druhé. To ale vůbec nevadilo, i druhé místo bylo úžasné. A aby toho nebylo málo, tak mladší družstvo získalo ještě putovní pohár starosty Herálce. Domů jsme si tedy vezli zlato, stříbro a ještě putovní pohár. Opravdu úspěšná a nádherná neděle.


No a Lucka na začátku soutěže zase slibovala. Kdyby jen věděla, jak všechno dopadne. Slíbila, že pokud bude družstvo na bedně, skočí do vody. Jenže v Herálci není rybník ani jiná použitelná louže, jen bahňák celý zarostlý žabincem – brrrr. Takže děti jako mravenci obstoupily Lucku a pochodem chod jí donesly až ke kádi, kam jí (i přes její protesty) šouply. Pro radost dětí cokoliv.

Kalendář akcí

únor
23
2019

HASIČSKÝ PLES 2019

Sokolovna Krucemburk, sobota 23.2.2019, zahraje kapela NAZ5, vlastní vystoupení :-), bohatá a hodnotná hra o ceny více...
celý kalendář akcí...