Konec února a březen u mladých hasičů

Schůzka mladých hasičů 27.2.2015 byla volnější, žádné učení, trénování.... Byla to schůzka před hasičským plesem, kdy vedoucí měli plné ruce práce s přípravou plesu. Bylo třeba vše důkladně připravit, navozit do Krucemburku do sokolovny a navařit dobrého jídla. S dětmi jsme se tedy vydali na procházku k "pobočáku". Aby nám cesta lépe utíkala, hráli jsme různé slovní hry – slovní fotbal, snažili se vyjmenovat co nejvíce zvířat na různá písmena, stejně tak rostliny, jména…, recitovali jsme básničky, jen tak si povídali. U rybníka jsme si udělali malou přestávku – děti fascinoval led a zkoušení jeho odolnosti úderem kamenu. S sebou jsme měli také pytlík suchých rohlíků – počítali jsme s tím, že na rybníku budou labutě nebo alespoň kachny. Bohužel, rohlíky jsme nesli zpět. Schůzka byla sice o něco kratší, ale legrace jsme si užili i tak dost.
Schůzka 6. 3. 2015 byla již v duchu příprav na Hlinecké piškvorky. Starší děti zájem o tuto soutěž neprojevili, zato z řad těch mladších byl zájem veliký. Na začátku jsme si řekli, jaké soutěžní disciplíny nás vůbec čekají a děti se rozdělily do dvou družstev. Za družstvo A se bude snažit Eliška P., Pavlínka, Marek, Jirka a Barča, za družstvo B pak Domča, Honza, Tomáš, Eliška S., Anička a Kája. Po důkladném prostudování jednotlivých disciplín se děti rozdělily vždy po třech k jednotlivým úkolům podle toho, co nejlépe ovládají. Problém byl trochu na pozici vázání uzlů, kam nechtěl jít nikdo z nich. Zato na lyžování se hlásili všichni :-). Po tomto rozdělení jsme se už věnovali pilování jednotlivých disciplín, starší děti pomáhaly s organizací. A po tréninku musí být také trochu zábavy, takže se děti pohoupaly na kruzích, na laně, vyzkoušely si udržet rovnováhu na nafukovací balanční polokouli - bosu a snažily se jezdit na lunárním vozítku, balančním šlapadle. Dvě hodiny utekly jako voda a my museli vyklidit pole pro skupinu večerního cvičení. 

Na pátek 13. 3. 2015 jsme měli připravený venkovní trénink. Počasí se ale rozhodlo jinak, a tak jsme museli přizpůsobit trénink na piškovrky v hasičárně, pouze jednu disciplínu jsme si vyzkoušeli venku. V hasičárně se děti rozdělily do již jim známých družstev, marody nahradili náhradníci. Nejprve jsme začali vázáním uzlů, kdy si každý několikrát vyzkoušel všechny uzle z uzlové štafety – zkracovačku, osmičkový a úvaz na proudnici (ten bohužel dělá nejvíce problémů, děti mají k dispozici jen jeden konec lana, druhý je v pytli). Další disciplínou je štafeta dvojic, kdy kapitán musí uvázat postupně tři uzle – tesařský, lodní a plochý. Pak se vrací zpět a běží dvojice, kdy jeden rozmotává hadici, našroubuje proudnici, oba oběhnou kužel a při zpáteční cestě druhý z dvojice hadici smotá. Jde o jednu z těch těžších disciplín, soutěžící si musí hlídat, aby nepřešlápli hadici, neudělali úkrok na druhou stranu a správnou stranou se vrátili na start. Tuto disciplínu jsme si dvakrát vyzkoušeli venku a pak hurá zase do tepla hasičárny – byla zima, sněžilo. Dále si děti vyzkoušely secvaknutí céčkospojek – což je další disciplína. Bohužel šest céčkospojek nemáme, ani kolík, na který se navlékají, tak musely stačit pouze dvě a Lucky prst :-). Dále bude štafeta 3x15m – napojení lanka na sací koš, spojení hadic B 2x a spojení 3x hadic C – doufáme, že tuto disciplínu si budou moci děti vyzkoušet ještě příští pátek venku, v hasičárně na to není místo. A poslední je lyžování ve trojici, ale na to se děti vrhnou až přímo na místě. Děti musíme tentokrát opravdu pochválit, byly připravené, nezlobily a věnovaly se přípravě. Po uklizení všech hadic, hydrantu, provázků a dalších si děti sami vymyslely hru – Městečko Palermo spí a tak se do ní ponořily, že pokud bychom je nechali, hrají tam ještě dnes :-). Všem marodům přejeme brzké uzdravení a příští sobotu hurá do soutěžení. (Výsledek soutěže v Hlinsku s velkým úspěchem v předešlé zprávě).
Schůzku 27.3.2015 jsme pojali  více méně organizačně, jelikož počasí si s námi pěkně zahrávalo – chvíli bylo hezky, pak zase vítr a déšť. Nejdříve jsme probrali záležitosti týkající se Velikonočního massakru v Kolíně, kam v pátek před Velikonocemi odjíždí 10 dětí a dvě vedoucí. Dále jsme se snažili sestavit družstva na jarní kolo hry Plamen a také jednotlivá družstva na požární útoky. Věk dětí nám s družstvy trochu zamával, hodně dětí přešlo z mladších do starších. V současné době máme pouze jedno družstvo mladších a malé děti nám stále chybí. Ve starších budeme mít dvě plná družstva a čtyři děti náhradníky.  Jejich přesné umístění na jednotlivých pozicích budeme řešit, až nám počasí dovolí postavit základnu a být s dětmi venku na cvičišti. Po organizačních záležitostech jsme vyrazili ven, podívat se právě na cvičiště a zkontrolovat si materiál – hadice, savice, koše, proudnice… Děti byly natěšené, chtěly si vyzkoušet postavení základny, ale bohužel počasí zase vyhrálo. I u základen bylo bahno, mokro a do toho začal foukat vítr. Děti si tedy vyzkoušely pouze pár „zacvaknutí“ hadic, připojily si koš k savici, proudnice k hadici a opět jsme se vydali zpět k hasičárně. Teď si můžeme jenom přát, aby se počasí umoudřilo a my mohli naběhnout na cvičiště a začít trénovat. Soutěže se hooooodně rychle blíží.

 Fota ze schůzek naleznete ve fotogalerii mladých hasičů

Kalendář akcí

duben
30
2019

Pálení čarodějnic 2019

Zveme vás opět po roce na tradiční "Pálení čarodějnic" o nejmagičtější noci v roce 30.4.2019 více...
celý kalendář akcí...