Výlet ke Kabátu

Po podzimním kole hry Plamen, které se konalo 4.10, nastal čas na odpočinek. Mladí hasiči však nezahálí a i podzimní čas si aktivně užívají. Oddych je pouze v tom , že skončilo období závodů a stresů kolem nich.
V pátek 10.10.2014 se mladí hasiči vydali hledat poklad. Klára, Jáchym a Ája M. za pomoci vedoucích Romana a Tomáše vytyčili trasu a připravili různé úkoly. Důležité bylo také pořádně schovat poklad.
Ostatní se v 15:00hod sešli před hasičárnou a vydali se na cestu značenou šipkami hledat první úkol. Ten byl ukrytý jen několik málo kroků od hasičárny a zněl jasně: „najděte požární nádrž“.  Znění sice jednoduché, provedení složitější. Děti začali běhat kolem hasičské zbrojnice a hledali nádrž, kde asi je??? Najednou někoho z nich napadlo, že to bude zřejmě „sádka“. Huráááá, vyrážíme tím směrem. Tady nám trvalo delší dobu než jsme úkol objevili, byl velmi dobře schovaný v trubce od zábradlí. Děti si měli zapamatovat množství vody v „sádce“. Další šipky nás poté směrovali k restauraci u Lázničků. Že by svačina? Omyl, úkolem bylo opsat otvírací dobu restaurace. Tohoto úkolu se zhostili pouze tři děti + vedoucí, ostatní zatím trénovali svoji kondici během do kopce. V půlce stezky na Kohoutov čekal další úkol – každý z dětí si vymyslel nějaké zranění, onemocnění a toto předváděl až k vyhlídce. Na stezce jste tedy mohli potkat několik kulhajících, kašlajících, zvracející :-), s bolestmi hlavy, zlomenou rukou, duševně nemocného... U vyhlídky jsme našli další úkol - „jakým směrem leží Ždírec nad Doubravou“. Nemaje kompasu, buzoly ani mapy, určili jsme směr jihovýchodní a pokračovali dále. U Hamedrů na Kohoutově měli děti poznat strom. Přetěžký to úkol – nejzajímavějším návrhem byla meruňka. Ve skutečnosti šlo o třešeň. Ještě než jsme se dostali na cestu lesem, měli děti poskládat z kamenů nápis hasiči. Ten se jim opravdu povedl. Jen by to chtělo trochu více spolupráce. Cesta pokračovala podél lesa až ke kabátovskému rybníku. Tam na nás u chajdy čekala první skupina + dorazivší Ovouch a poslední úkol – najít schovaný poklad. Hledání dalo dětem opravdu zabrat. I když se pohybovali v jeho těsné blízkosti, neviděli ho. Objevila ho až Domča s Nikčou, pěkně schovaný pod hromadou listí na kraji křoví. Radost byla veliká a hlad ještě větší - sušenky pro každého. Děti si měli možnost pod dohledem Ovoucha vyzkoušet střelbu z airsoftové zbraně na cíl – krabici od sušenek. Mezitím dorazila třetí skupina – zásobovači s buřtíky, chlebem a limonádou. Každý jsme si opekl buřtíka a krásně tak završili výlet za pokladem. Děti si také zahráli na schovávanou, zachránili jsme Kačenku z bažiny a pomalu se vydali na cestu zpět. Tentokráte kolem rybníka a po stezce kolem Lany zpět do Ždírce. Vzhledem k tomu, že jsme se vraceli poměrně dlouho a byla již tma, měli jsme možnost vidět na náměstí nový vodní prvek, který děti nenechali jen tak bez povšimnutí.

Kalendář akcí

duben
30
2019

Pálení čarodějnic 2019

Zveme vás opět po roce na tradiční "Pálení čarodějnic" o nejmagičtější noci v roce 30.4.2019 více...
červen
2
2019

Havlíčkobrodské turné mladých hasičů

1.kolo HB turné 2019 mladých hasičů, Ždírec n. D. - Firearéna, neděle 2. 6. 2019 od 9:30h více...
celý kalendář akcí...