Výroční valná hromada 2017

Hodnocení předešlého hasičského roku se již tradičně konalo v sále kulturního domu v Horním Studenci, tentokráte 14.ledna. Zúčastnilo se mnoho členů i hostů - zástupci okolních sborů, města Ždírec nad Doubravou a okresního sdružení hasičů Havlíčkův Brod.
Jako první nás seznámil s činností výjezdové jednotky velitel sboru. Výjezdová jednotka byla v roce 2016 povolána celkem k 63 událostem, u kterých se vystřídalo 22 členů JPO. Jednotka vyjela k 13 požárům – např. požár nákladního automobilu u obce Údavy, dále  požár osobního vozidla v areálu fotbalového stadionu ve Ždírci nebo požár trávy po průjezdu parního vlaku v Sopotech. Zde bylo nutné podhrabat a protáhnout hadicové vedení pod kolejemi. Jednotka zasahovala také u 23 dopravních nehod. Poslední nehoda na křižovatce u Lázničků se stala 11. října v ranních hodinách, v den, kdy došlo k předání stavby nové světelné křižovatky. Další dopravní nehody se řešili např. na silnici k Dlouhému nebo Bílku, z důvodu objízdné trasy i k Oudoleni a Jitkovu. Tragicky skončila srpnová nehoda na železniční trati v Sobíňově, kdy došlo k přímému střetu osoby s vlakem. Výjezdová jednotka plnila také technickou pomoc -  likvidace bodavého hmyzu, odstranění popadaných stromů z komunikace, asistence složkám IZS, otevření uzamčených prostor, kde hrozilo nebezpečí prodlení. Kuriózní výjezd na záchranu zvířete byl vyhlášen 1. srpna a šlo o odchyt netopýra ve sprchovém koutě jednoho z bytů. Jednotka se zúčastnila námětového cvičení na peletárně v areálu firmy Stora Enso, členové jednotky prošli školením pro velitele, strojníky, nositele dýchací techniky, zdravovědou nebo školením ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel, proběhlo i školení záchrany na laně. Ani různé soutěže nejsou pro naše členy jednotky cizí – zúčastnili se okrskové soutěže, tradičně netradiční soutěže v Údavech a na Kohoutově a již po čtvrté byli aktéry zdravotnickéh­o cvičení Rescue Marathon v Heřmanově Městci. Jednotka byla dovybavena druhou automobilovou cisternou na podvozku MAN.
Daším bodem byla zpráva o kulturní činnosti sboru. Jako každý rok jsme začali tradičním hasičským plesem, dále to bylo pálení čarodějnic s doprovodným programem, ve spolupráci s informačním centrem Ždírecký okruh, s ASPV dětský den, dále taneční zábava, zajištění zázemí pro akci ,,BĚH ZA NOVÝM ÚSMĚVEM“. Sbor pořádal také postupovou soutěž okrsku č.4 a oblastní postupové  kolo mladých hasičů, na soutěži PS8 v Údavech  bojovala dvě družstva, na Kohoutově jedno, zúčastnil se oslav 110let SDH Možděnice, zástupci sboru navštívili Ždíreckou MŠ v rámci akce ,,HASIČI ČTOU DĚTEM“, uspořádali besedy v preventivní výchově pro mládež.
Následovala zpráva o činnosti mladých hasičů. Činnost mladých hasičů je rok od roku pestřejší, děti se nevěnují pouze hasičině. Kromě soutěže v požárním útoku ve Skutči, v Hlinsku a obou kol hry Plamen se děti zúčastnily také tradičního šestikolového Havlíčkobrodského turné v požárním útoku. Přes velice silnou konkurenci všechny čtyři družstva obstály na výbornou a mladší družstvo A skončilo v celkovém hodnocení na 1. místě ze 42 družstev a vyhrálo celé turné. Kromě tréninků a soutěží si užili mladí hasiči např. plavby na Dračích lodích, přespání v hasičské zbrojnici i v přírodě, na podzim běhali pro nadaci Za novým úsměvem, shlédli muzikál Děti ráje, vyzkoušeli si poskytnutí první pomoci při reálně maskovaných zranění a své znalosti zúročili na víkendovém soustředění v Kutné Hoře společně s kamarády z ČČK Praha, navštívili Kostnici, zahráli si různé hry a mnoho nového se naučili. Pětičlenná hlídka se zúčastnila v září dvoudenního zdravotnického Rescue Marathonu v Heřmanově Městci. Samotná trasa měla téměř 10km a některé úkoly se plnily i v průběhu noci.
Poté jsme si mohli poslechnout úspěchy i neúspěchy soutěžního družstva žen, které se každoročně umisťuje na nejvyšších stupních vítězů. Za celou dobu své činnosti vybojovaly šest mistrovských titulů v Havlíčkobrodské Rebel lize, pouze jeden rok byly na místě druhém. Rok 2016 byl právě tím rokem vítězným. Zpráva o činnosti byla doplněna, stejně jako zpráva mladých hasičů, o videoprezentaci.
V konečné diskuzi pak promluvili hosté a výroční valná hromada byla zakončena přáním klidného roku 2017 a následná zábava pokračovala do brzkých ranních hodin.

Kalendář akcí

únor
17
2018

HASIČSKÝ PLES

Sobota 17. 2. 2018, sokolovna Krucemburk od 20h, hraje kapela NAZ5, vystoupení pole dance studio INTIMITE Pardubice, hra o hodnotné ceny, občerstvení více...
celý kalendář akcí...