První tradičně netradiční soutěž MH za námi

V sobotu 19.3.2016 vyrazila dvě družstva mladých hasičů (starší, mladší) na první soutěž letošního roku. Do Hlinska, do ZŠ Ležáků, na piškvorky – netradiční hasičskou soutěž. Za starší družstvo nastoupil Marek, Eliška S., Eliška P., Martin, Ája M., Barča a Dan, za mladší pak Tomáš, Honza, Kuba, Káťa, Máťa a naši nováčci Pája S. a Kristýnka.
Celkem se do soutěžního klání zapojilo 14 družstev starších, 17 družstev mladších a 8 přípravky.
Vše začalo uzlovou štafetou, kde si každý ze tří soutěžících vylosoval jeden uzel a ten musel uvázat – osmičkový uzel, zkracovačka a úvaz na proudnici. V mladším družstvu sice bylo trochu zaváhání na úvaze na proudnici, ale vše dopadlo dobře a obě družstva uvázala uzle správně, bez trestných bodů. Za družstvo našich mladých hasičů nastoupil Honza, Tomáš a Máťa, za druhé družstvo pak Bára, Eliška P. a Adam. Začali jsem tedy 4. a 11.místem.
Pokračovalo se šroubováním matic na čas ve složení Martin, Ája a Adam, druhé družstvo Káťa, Kristýnka a Kuba. Jde o štafetu, kdy první soutěžící musí postupně našroubovat tři matky na šroub, předá štafetu dalšímu a soutěž končí doběhnutím posledního závodníka do cíle. Tato disciplína nám přinesla 1. a 7. místo.
Novou disciplínou byli mravenci. Kapitán musel proběhnout slalom, sebrat dílek puzzle a po doběhnutí ke stolu zapískat. V tu chvíli vyběhl druhý člen družstva, proběhl stejnou trasu, sebral dílek, odevzdal ho kapitánovi a běžel zpět do cíle. Po předání štafety vyběhl třetí člen, proběhl stejnou trasu a tak pořád dokola, než odevzdali kapitánovi všechny dílky puzzle. Soutěž končila složením obrázku. Zde nastoupila Ája, Adam a Martin, dále Káťa, Pája a Kristýnka. Zde 5. a 11. místo.
Čtvrtou disciplínou byla známá štafeta 3x15m. První závodník musel napojit ventilové lanko na sací koš, druhý spojit spoj na hadici „B“ a třetí na třech „C“ hadicích. Zde nastoupili Marek, Eliška S., Eliška P. a Kuba, Máťa a Pája. Pro nás 4. a 6. místo.
Závěrečnou disciplínou byla stonožka. První člen družstva musel proběhnout překážkovou dráhu a vrátit se zpět do cíle. Zde si pomocí karabiny k sobě připnul druhého člena družstva a stejnou dráhu absolvovali ve dvou. Po doběhnutí obou členů do cíle se připojil třetí člen a dráhu probíhali společně ve třech. Stonožku si vyzkoušeli Máťa, Honza a Tomáš, z druhého družstva Eliška S., Bára a Marek. Získáno 8. a 7. místo.
V konečném výsledku skončilo družstvo mladších na krásném 10. místě. Družstvo starších o pouhých 0,69s na bramborovém čtvrtém místě. Ze třetího místa se tak radovalo družstvo z Krucemburku. Vítězství jim samozřejmě moc přejeme, i když nám by se také líbilo :-)
Na trénincích se nyní budeme zaměřovat na nácvik disciplín na jarní kolo hry Plamen, které se koná 8.5.2016 u nás ve Ždírci a také na trénování požárních útoků – snad nám to počasí už konečně dovolí.

Celkové výsledky zde

Kalendář akcí

únor
17
2018

HASIČSKÝ PLES

Sobota 17. 2. 2018, sokolovna Krucemburk od 20h, hraje kapela NAZ5, vystoupení pole dance studio INTIMITE Pardubice, hra o hodnotné ceny, občerstvení více...
celý kalendář akcí...