Mladí hasiči v plné přípravě

1.4.2016 – schůzka mladých hasičů se uskutečnila v hasičárně. Sešel se téměř plný počet dětí. Jen počasí nám bohužel nedovolilo být venku, takže se veškeré aktivity odehrály v prostorách hasičárny. Děti se rozdělily do čtyř družstev podle toho, jak běhají požární útoky. Máme dvě družstva mladších a dvě družstva starších. Družstvo starší A je stále ve „vývinu“, potřebujeme pěkné počasí, aby si mohly vyzkoušet nové pozice a najít vhodného kandidáta na pozici strojníka. Starší B běhají ve stejném složení. Mladší A – tam došlo ke změně na pozici béčkaře. Místo Kubíka, který přešel do mladších B, nastoupil nováček Míša. Úplně nové družstvo mladší B je složeno, kromě Kubíka, ze samých nováčků. Ti si postupně hledají svoje místo v družstvu a těší se na tréninky s vodou. Kromě starších A si všichni několikrát vyzkoušeli suché starty, náběhy, spojování a motání hadic i celý průběh útoku i s mašinou, bohužel zatím bez vody. Všichni se snaží natrénovat co nejvíce a nováčky můžeme jenom a jenom chválit. Kéž by toto prvotní nadšení vydrželo po celou sezónu.
8.4.2016 – chtěli jsme ven, trénovat útoky a disciplíny na plamen. Bohužel celý den pršelo a byla zima. Takže jsme celou schůzku opět strávili v hasičárně. Mladší děti od tří hodin do půl páté a po nich družstva starších. Mladší vzali trénink opravdu vážně, rozdělili se po družstvech a postupně se střídali při stavění základny, zkoušeli suché starty, náběhy, spojování hadic. Druhé družstvo trénovalo motání hadic, předávky štafetového kolíku a připojování hadice na hydrant. Starší děti bohužel již takového elánu do suchého tréninku neměli. Starší B trénovali stavbu základny, náběhy a suché starty, proběhla také soutěž v motání hadic na čas, kde na plné čáře vyhrála Eliška Pátková. Starší A si vyzkoušelo pouze několikrát stavbu základny a pár náběhů. Proběhlo také předběžné rozdělení dětí na jednotlivé pozice do hry Plamen a zjištění, kdo z dětí může jet na soutěž do Skutče.
15.4.2016 – poprvé venku! Konečně se počasí umoudřilo, a i když dopoledne bylo zamračeno a sem tam spadla nějaká ta kapka, odpoledne vykouklo sluníčko. Mladší družstva se sešla ve tři hodiny, po nich, v půl páté, starší – ale pouze družstvo B, A se nedalo dohromady, jelikož probíhalo přijímací řízení na střední školy. Jednotlivá družstva měla možnost vyzkoušet si konečně postavení základny na reálném platě a hlavně roztáhnout hadice až k terčům. Mladší B si to takto „naživo“ vyzkoušelo úplně poprvé a nebyla nouze o vtipné momenty – vše zapojeno a všichni špunti uhánějí k terčům bez hadic, místo spojení půlspojek pouze zastrčené zuby k sobě a hadice se postupně po cestě rozpadají, některé zajímá vše kolem, kde co lítá, ale spoje hadic ne… Po velkém přemlouvání a naléhání dětí, jsme jako vedoucí podlehli a dovolili alespoň dva útoky s vodou.
20.4.2016 – dnes proběhl mimořádný trénink družstva mladší A, které se zúčastní soutěže ve Skutči. Počasí nám kupodivu přálo, nepršelo, ale teplo také nebylo. Děti však byli nadšené a natěšené, a tak po několika suchých pokusech došlo i na trénink s vodou. V tomto družstvu mají nového člena na pozici béčkaře a musíme uznat, že jim to opravdu klape.
22.4.2016 – konečně slunce a docela teplo. Mladší družstva nastoupila ve tři hodiny, udělala si krátkou rozcvičku a pak mohlo vše vypuknout. Družstva A i B se střídala nejprve na suchých startech. Poté si družstvo A vyzkoušelo několik útoků s vodou. Foukal vítr přímo proti terčům, takže jsme byli mokří snad úplně všichni. Po výměně družstev začalo družstvo A s Janou nácvik štafety dvojic, která je nedílnou součástí soutěže ve Skutči. Družstvo B – naši nováčci, si nejprve zkoušeli, nebo spíše jenom pozorovali, stavbu základny. Zkoušeli spojování jednotlivých spojů, náběhy a v závěru došlo i na vodu. Děti byli nadšené a zároveň řekněme i vyděšené z toho, co voda všechno dokáže a jakou má sílu. Malé ručičky ale stále ještě nespojí nadoraz půlspojky, takže každou chvíli se hadice rozpojili a děti vypadali jako malí vodníčci. V půl páté nastoupila družstva starších. Nejdříve družstvo B, které po několika útocích s vodou přešlo na trénování štafety dvojic. Družstvo starší A se také pustilo do útoků, i když jim dva členové družstva chyběli – místo strojníka nastoupil Jáchym a místo jednoho proudu vedoucí Věra.
29.4.2016 – trénink před čarodějnicemi, všichni staví hranici a připravují vše na sobotní rej a mladí hasiči trénují. V 15:00hod přišla družstva mladších A a B. Již byla kompletně připravena dráha pro štafetu 4x60m a štafetu dvojic. S družstvem A to bylo jednoduché, věděli již, do čeho jdou. Rozdělili se sami k jednotlivým disciplínám a vše si několikrát vyzkoušeli (štafetu dvojic měli natrénovanou již ze Skutče). Horší to bylo s mladším družstvem B, které tyto disciplíny vidělo poprvé. Každý si vyzkoušel vše a poté nastalo rozdělování na jednotlivé pozice a trénování a trénování – šlo to pomalu, některé děti vůbec nechápali, co se po nich chce. Nakonec si ještě několikrát vyzkoušeli požární útok. O půl páté přišlo celé družstvo starších B, straší A se opět nesešlo, někteří se ani neomluvili. Konečné rozhodnutí tedy znělo – na Plamenu bude soutěžit sedmičlenné družstvo B + Martin, Adam a Matěj z družstva A, kteří chodí pravidelně. Klárka s Jáchymem pomůže s přípravou a organizací soutěže. S takto sestaveným družstvem nebyl žádný problém, rozdělení k disciplínám proběhlo v klidu a pak už se jenom zkoušelo a zkoušelo. Požární útok jsme tentokráte vynechali.

Fota ze schůzek ve fotogalerii

Kalendář akcí

únor
17
2018

HASIČSKÝ PLES

Sobota 17. 2. 2018, sokolovna Krucemburk od 20h, hraje kapela NAZ5, vystoupení pole dance studio INTIMITE Pardubice, hra o hodnotné ceny, občerstvení více...
celý kalendář akcí...