V. kolo HB turné MH Nová Ves u Světlé nad Sázavou

V neděli 7.9.2014 vyjela opět tři družstva mladých hasičů do světa, tentokráte do Nové Vsi u Světlé nad Sázavou, kde se konalo předposlední, 5. kolo havlíčkobrodské ligy. Sešli jsme se v 8 hod před hasičárnou, mlha byla jako mléko a teplo po ránu také nic moc. Po příjezdu na místo jsme zabrali lavice pod stany a rozbalili svoji základnu. Hned po nástupu všech družstev (28 mladších a 22 starších) došlo na oficiální vyhlášení výsledků z Veselého Žďáru a předání medailí a poháru. Nadšení dětí bylo obrovské – konečně drželi v ruce svoji zaslouženou výhru.
A teď už na start. Obléknout dresy, připravit materiál, obejmout slonici a hurá na základnu. Jako první nastoupilo družstvo starších – na koši byla Ája Č. a Ája M. (ta nahradila Klárku, která má zlomenou nohu a vše s námi prožívala přes mobilní telefon), na béčkách byla Monča, na rozdělovači Pipin, na proudu pak Michal a Martin. Funkci strojníka si poprvé a bez přípravy vyzkoušel Matěj. Útok se povedl a i přes menší úraz Áji M., která dostala savicí přes nos, se s časem 29,53 umístili na 19. místě. Jako druhé vyrazilo družstvo mladších A, v tradičním složení Eliška P. s Bárou na koši, béčka Eliška S., na rozdělovači Jirka s Markem, na proudech Domča s Pájou. Nervy všech pracovaly naplno, všichni jsme drželi palce a povzbuzovali. Čas ukázal 19,28 a celkově to bylo krásné 5. místo a 12 bodů do celkového hodnocení. Třetí z našich družstev vyběhlo mladší B. Bohužel zde měli mladí hasiči na rozdělovači a na béčkách trochu problémy a výsledný čas 70,01 stačil jen na poslední místo. I tak ale dokázali, že si umí v krizové situaci poradit a jeden druhému pomoci, což se cení.
A příští týden nás přivítá SDH Pohled, kde proběhne 6. kolo havlíčkobrodské ligy a také závěrečné vyhodnocení celého turné 2014.

Kalendář akcí

únor
17
2018

HASIČSKÝ PLES

Sobota 17. 2. 2018, sokolovna Krucemburk od 20h, hraje kapela NAZ5, vystoupení pole dance studio INTIMITE Pardubice, hra o hodnotné ceny, občerstvení více...
celý kalendář akcí...